Warning: file_put_contents(cache/72ad1bf8c0acad058686e353fe5e2b67) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /home/outsourc/public_html/gtranslate/translate.php on line 133
PDF nė Word Konvertimi Shėrbimet

Outsource Infotech Transferojmė Infotech

Anglisht Francez Gjermanisht Italian Portugalisht Rusisht Spanjisht
Data Conversion Services Dhėnat e konvertimit Sherbime PDF to Word Conversion PDF nė Word Konvertimi

PDF to Word Conversion PDF nė Word Konvertimi

What is PDF to WORD Conversion ? Ēfarė ėshtė PDF nė Word Konvertimi?

In Simple terms, one of the most prevalently used format in the world is MS – WORD along with PDF. Nė terma tė thjeshtė, njė nga format mė tė pėrdorura mbizotėruese nė botė ėshtė MS - WORD sė bashku me PDF. Both the formats go hand in hand when it comes to any kind of presentation or business development . Tė dyja formatet shkojnė dorė pėr dore, kur ėshtė fjala pėr ēdo lloj tė prezantimit ose tė zhvillimit tė biznesit. So it becomes a very primary objective for a business to have its document in MS-WORD which is being the most widely used software in the world. Pra, ai bėhet njė objektiv shumė primare pėr njė biznes qė tė ketė dokumentin e saj nė MS-WORD e cila ėshtė duke u softuer mė i pėrdorur gjerėsisht nė botė.

Why PDF to WORD is a Challenge ? Pse PDF nė Word ėshtė njė sfidė?

The complexities a company has to deal with when you convert from PDF to a WORD document is tremendous, the reason being the original document is almost gone when you convert it. Kompleksitetin njė kompani ka pėr t'u marrė me tė, kur ju konvertojė nga PDF nė njė dokument Word ėshtė e madhe, arsyeja ėshtė dokumenti origjinal ėshtė zhdukur pothuajse kur ju konvertojė atė. When you try to convert back your WORD Document into a PDF document, all the tables, columns, headers and footers all go away without a trace. Kur ju pėrpiqeni pėr tė kthyer pėrsėri dokument Word tuaj nė njė dokument PDF, tė gjitha tavolina, kolona, headers dhe footers e tė gjitha shkojnė larg pa lėnė gjurmė. Though for the naked eye, it may look and seem as if every detail is present, it is certainly not so. Edhe pse pėr sy tė lirė, ajo mund tė duken dhe tė duket sikur ēdo detaj ėshtė i pranishėm, kjo sigurisht nuk ėshtė kėshtu. Once in a PDF, the content of the PDF describes how and where on the page each object should be displayed. Pasi nė njė PDF, pėrmbajtja e PDF pėrshkruan se si dhe ku nė faqen e ēdo objekti duhet tė shfaqet.

When you convert from a PDF to a WORD File , the words which are streamed out from the PDF get broken and they become random chunks. Kur ju tė konvertohet nga njė PDF nė njė Word file, fjalėt tė cilat janė tė rrjedhur nga PDF merrni thyer dhe ata tė bėhen chunks tė rastit. The challenge would be to absorb the text first and then look at the formatting and look at the relationship which discerns the text and the content around it. Sfida do tė jetė pėr tė absorbuar tekstin e parė dhe pastaj tė shohim nė formatimin dhe tė kėrkoni nė marrėdhėniet qė dallon tekstin dhe pėrmbajtjen rreth tij.

PDF to WORD at OUTSOURCE-INFOTECH PDF nė Word nė transferojmė-INFOTECH

How does such a difficult process gets done at ease at Outsource – Infotech would be one of the main questions you would ask us. Si funksionon njė proces i tillė i vėshtirė merr bėrė nė lehtėsi nė Outsource - Infotech do tė jetė njė nga pyetjet kryesore qė ju do tė na kėrkoni. Our PDF to Word Conversion takes place at a very fast pace and also being accurate at the same time. PDF ynė nė Word Konvertimi bėhet me njė ritėm shumė tė shpejtė dhe gjithashtu duke qenė i saktė nė tė njėjtėn kohė. All the columns, tables, graphics, headers, footers and the graphic images are reproduced as they were in the original document. Tė gjitha kolona, tavolina, grafika, headers, footers dhe imazhet grafike janė riprodhuar si ata ishin nė dokumentin origjinal.

Good Conversion begins at identifying where each line ends. Konvertimi i mirė fillon nė identifikimin e ku mbaron ēdo linjė.

The way we do a word file from a PDF is to find out where each line ends. Mėnyra se si ne bėjmė njė skedar Word nga njė PDF ėshtė pėr tė gjetur se ku mbaron ēdo linjė. In word, it is easy to find this out while in PDF there is no indication how columns are placed. Nė fjalė, ajo ėshtė e lehtė pėr tė gjetur kėtė, ndėrsa nė PDF nuk ka asnjė tregues se si janė vendosur kolona. So, by identifying this first and then to follow it by making a decision to the amount of white-spaces in between, it is easier to determine the formatting of the document. Pra, duke identifikuar kėtė tė parė dhe pastaj pėr tė ndjekur atė duke bėrė njė vendim pėr shumėn e bardhė hapėsirave nė mes, ajo ėshtė mė e lehtė pėr tė pėrcaktuar formatimin e dokumentit. Thus the accurate document is obtained from a PDF. Kėshtu dokumenti i saktė ėshtė marrė nga njė PDF.

We are very much pleased to give you the best of our services in this conversion . Mail us for more information Ne jemi shumė tė kėnaqur qė tė ju jap mė tė mirė tė shėrbimeve tona nė kėtė konvertim. na kontaktoni pėr mė shumė informacion